PRZYWRÓCMY PAMIĘĆ O DR. RATAJCZAKU!

Wolność słowa stanowi w teorii jedną z podstaw współczesnej demokracji. Możliwość wypowiadania osądów krytycznych wobec otaczającej nas rzeczywistości wydaje nam się czymś oczywistym w świecie, w którym co chwila dzielimy się swymi spostrzeżeniami w mediach społecznościowych. „Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił twojego prawa do ich głoszenia” – brzmi słynna maksyma, przypisywana (choć błędnie) oświeceniowemu myślicielowi, Wolterowi, oddając ducha przyzwolenia na swobodę wyrażania poglądów. W praktyce wszyscy zauważamy jednak, że z pewnych względów wolność słowa bywa ograniczona – przykładowo, w Polsce istnieje prawny zakaz propagowania systemów totalitarnych i nie odczuwamy tego jako problemu. Co jednak zrobić, gdy z jakichś przyczyn ktoś arbitralnie uznaje, że określony temat jest w dyskursie publicznym zakazany, a poruszanie go naraża autora wypowiedzi na ostracyzm?
Od dłuższego czasu miarą wszystkiego, co może być powiedziane i napisane okazuje się tak zwana polityczna poprawność, forsowana na Zachodzie przez liberalno-lewicowe środowiska już od dawna, a w Polsce goszcząca się względnie niedługo. Jej poniekąd słuszne założenia, mające na celu wprowadzenie do debaty bardziej uprzejmego języka, zostały jednak wypaczone i nierzadko doprowadzone do absurdu. W efekcie pojawiły się pewne grupy, będące swojego rodzaju „świętymi krowami” – m.in. Żydzi, Murzyni, osoby określane dziś mianem LGBT+ – o których w żaden sposób nie można się dziś wypowiedzieć bez ryzyka otrzymania etykiety „anty-„ lub „-foba”. Niemniej, wiele osób, nie ulegając moralnemu szantażowi, uznało i wciąż uznaje swobodę wypowiedzi i ma zamiar z niej korzystać.
Wydawnictwo 3DOM przedstawia Czytelnikowi wydane trzy książki, pióra śp. doktora Dariusza Ratajczaka: „Tematy niebezpieczne”, „Tematy jeszcze bardziej niebezpieczne” oraz „Tematy śmiertelnie niebezpieczne” – ostatnia z nich pojawia się w druku po raz pierwszy. Publikacje te zawierają przemyślenia autora odnośnie wielu zjawisk z zakresu historii politycznej i społecznej, wciąż stanowiących temat tabu, z których na pierwsze miejsce wybija się kwestia Holocaustu – jak wiemy, niejednokrotnie wykorzystywanego przez żydowskich szowinistów jako oręż wymierzony w dowolnego przeciwnika. Książki opatrzone zostały przedmowami autorstwa osób, których nie trzeba Czytelnikowi przedstawiać: Adama Gmurczyka, Pana Nikta, Grzegorza Brauna, Zbigniewa Rutkowskiego i Petera Rainy.
Wszystkie trzy pozycje dostępne są na stronie Wydawnictwa: https://3dom.pro/19157-tematy-niebezpieczne-pakiet.html
Materiał źródłowy:
Wydawnictwo 3DOM
(19.07.2022)